Pomoc w wyborze sprzętu dla gracza

Częste granie w gry komputerowe sprawia, że gracz zaczyna odczuwać wady pewnych akcesoriów komputerowych. Myszka ma zły kształt, a klawiatura jest niewygodna, do tego słuchawki, które nie zapewniają dobrej jakości sprzętu i co istotne sprawiają, że jest nam zwyczajnie niewygodnie. Na świecie nie brakuje graczy, którzy wypróbowali najróżniejszy sprzęt i dzięki czemu mogą wydać opinię na temat tego, jakie słuchawki dla graczy są najlepsze.

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że słuchawki dla graczy powinny być mocne. Nieodzowną częścią gier jest ścieżka dźwiękowa, a więc granie w kiepskich słuchawkach nie zapewni wystarczająco dobrej jakości dźwięku. Oczywiście duże znaczenie ma też karta dźwiękowa komputera, ale słabsze słuchawki potrafią zepsuć dźwięk nawet z najlepszego komputera. Duże znaczenie ma też budowa sprzętu. Słuchawki dla graczy muszą być duże i wygodne, bo przy dłuższym graniu mogą boleć uszy i głowa.

Niestety, jeśli chodzi o słuchawki dla graczy, jakość brzmienia w droższych modelach jest dużo lepsza niż w tych tańszych, aczkolwiek również pośród nieco tańszych modeli znajdą się słuchawki dla graczy, które naprawdę są świetne.

Ze względu na to, że słuchawki to bardzo ważny element wyposażenia każdego gracza, nie brakuje różnorodnych rankingów, które są zbiorem najlepszych, ale i najgorszych słuchawek, klawiatur, czy myszek w danym roku. W takich rankingach znajdziemy nie tylko słuchawki za 200, czy 300 złotych, ale też takie za 50 złotych.

Wśród najlepszych słuchawek do 50 złotych w 2015 roku znalazły się słuchawki Philips SHM1900, nieco droższe, ale mieszczące się w 100 złotych są słuchawki, Creative Fatality Gaming HS-800. Najlepsze słuchawki do 150 zł to Superlux HD330, a do 150 złotych Creative Labs AURVANA LIVE! Do 250 złotych Sennheiser PC320, do 300 Audio-Technica ATH-T500, do 350 złotych Qpad QH-90 i dwa najdroższe modele – 400 złotych Creative Aurvana Live! 2 oraz powyżej 400 złotych Sennheiser PC363D. Jak możemy zaobserwować w tym zestawieniu 3 razy znalazły się słuchawki Creative i dwa SSennheiser. Można, więc sugerować, że Creative, znany producent słuchawek nie straciła swej pozycji lidera, którą zdobyła już w poprzednich sezonach.

Pomimo tego, że rankingi skupiają się zwykle na słuchawkach powyżej 400 złotych, ale nieprzekraczających 500 złotych, warto zauważyć, że słuchawki dla graczy potrafią kosztować jeszcze więcej. Jednak słuchawki dla graczy warte więcej niż 500 złotych, których ceny potrafią dość do prawie 100 złotych są raczej domeną profesjonalnych graczy. Nawet, jeśli faktycznie myślimy o posiadaniu najlepszych słuchawek, zastanówmy się, czy mamy odpowiedni sprzęt do tego. Jak już wspominano słuchawki dla graczy to dopiero połowa sukces, duże znaczenie ma sam sprzęt, karta dźwiękowa. Profesjonaliści grają na kombajnach, a nie zwykłych komputerach, dlatego takie słuchawki mogą podnieść jakość dźwięku w grach Natomiast zwykli gracze, którzy posiadają dobre, aczkolwiek nie najlepsze PC powinni skupić się na tańszych modelach.