Jak samodzielnie położyć deski tarasowe?

Taras to marzenie wielu osób, które są właścicielami domków letniskowych lub jednorodzinnych. Niezależnie, czy chcemy mieć taras z kompozytu, czy z drewna, deski możemy ułożyć samodzielnie. 

Deski tarasowe – Poznań. Kup odpowiednie deski w Poznaniu

Drewniany taras i urządzony w stylu nawiązującym do natury, to obecnie duży trend aranżacyjny. Klienci częściej decydują się na tę opcję niż kamień, marmur czy też bruk. Drewno nierzadko też wzbudza pewne wątpliwości u osób, które nie chcą martwić się o sprzątanie i pielęgnację.  Na szczęście istnieje wiele opcji, które mogą nieco to ułatwić. Możemy zdecydować się na deski kompozytowe albo z drewna egzotycznego, któremu nie trzeba poświęcać aż tyle uwagi.

Deska kompozytowa to produkt, który jest produkowany z użyciem mączki drewnianej, a także polichlorku winylu. To najczęściej używane połączenie, które zapewnia trwałość deskom tarasowym skrajne temperatury i niekorzystne opady deszczu i śniegu. Kolejną ich zaletą jest fakt, że wszystkie deski są idealnie równe. Dodatkowo doskonale imitują drewno, współgrając z innymi drewnianymi meblami ogrodowymi.

Deski tarasowe Poznań – wskazówki montażowe

Najczęściej wybieranym sposobem przy samodzielnym montażu jest tzw. ukryty montaż. Deskę tarasową z kompozytu można zainstalować na niemal każdym podłożu. Nawet jeśli zmieniamy aktualny wystrój, możemy odświeżyć swój taras bez dodatkowych i czasochłonnych prac remontowych. Pozwala to też ograniczyć koszty do absolutnego minimum. Deski tarasowe z Poznania najczęściej wyposażone są w kompletny zestaw do montażu. Wyposażony on jest we wszelkie mocowania, wkręty, specjalne szyny, a nawet taśmę mocującą. Dzięki temu można sobie poradzić z tym nawet bez wcześniejszego przygotowania i nauki montażu desek. Deski można układać bezpośrednio na wylewce z betonu. Niestraszne im jest także nie do końca równe podłoże. 

Przede wszystkim polecamy, dopasowanie rodzaju i wysokości podłoża w taki sposób, by wyjście z domu  było na takim samym poziomie, jak deski. To wygoda i bezpieczeństwo domowników, zwłaszcza tych najmłodszych. Wejście bezprogowe jest niezwykle istotne, ponieważ będzie ułatwiało sprzątanie, a także wpływa bezpośrednio spójność aranżacji. To szczególnie istotne, gdy meble mają podobny kolor. 

Najpierw powinno się przytwierdzić i zamontować szynę mocującą. Taką szynę kupujemy w uniwersalnym rozmiarze, a także stałej długości. Zawsze jest jednak możliwość szybkiego docięcia, by osiągnąć konkretny rozmiar. Zalecamy, aby zarówno beton, jak i legary były suche i maksymalnie oczyszczone. To zdecydowanie zwiększy przyczepność taśmy montażowej.

W celu równego ułożenia szyny z właściwymi odstępami należy korzystać z poziomicy, miarki i ołówka. Dzięki temu masz gwarancję szybkiego zamontowania wszelkich elementów. Nie trzeba będzie wtedy układać mocowań od nowa. Szynę mocującą przyklejamy na taśmie, która była dołączona do zestawu. Niewidoczny system montażu desek jest bardzo wygodny i nie wymaga używania i posiadania wielu skomplikowanych narzędzi.