Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii?

Ceny instalacji fotowoltaicznych z magazynem energii uzależnione są od kilku istotnych aspektów. Jednym z kluczowych jest moc instalacji, a im ona wyższa, tym zwiększa się cena inwestycji. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z proponowanym przez wybraną firmę kosztorysem, by podjąć optymalną decyzję, dostosowaną do swojego budżetu. Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii?

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii – ile to kosztuje?

Koszt instalacji fotowoltaicznej (Słowatycze) z magazynem energii w głównej mierze uzależniony jest od mocy wybranego rozwiązania. Dobrą wiadomością dla planujących inwestycję osób jest fakt, że można starać się o specjalne dofinansowania, dzięki którym można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Mój Prąd 4.0 to dofinansowanie paneli fotowoltaicznych z magazynem energii. Program przeznaczony jest dla gospodarstw domowych, w związku z czym skorzystać mogą z niego osoby, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby. Staje się to możliwie w chwili zawarcia umowy, regulującej aspekty wprowadzenia do sieci wytworzonej energii elektrycznej. Należy także rozliczać się w nowym systemie net-bilingu. To dofinansowanie rzędu kilku tysięcy złotych, którym warto się zainteresować, planując inwestycję w instalację fotowoltaiczną z magazynem energii.

Cena magazynu energii zależy głównie od wydajności urządzenia. Wynika ono z zapotrzebowania na energię w poszczególnych gospodarstwach domowych. Z szacunków wynika, iż przeciętna moc mikroinstalacji fotowoltaicznych w kraju wynosi plus minus 8,3 kWh. Biorąc pod uwagę ogólne informacje, koszt banku prądu do domowych instalacji fotowoltaicznych plasuje się na poziomie od 25 do nawet 48 tysięcy złotych. Jednak jest to opłacalne rozwiązanie, które przyniesie szereg korzyści, dlatego warto się na nie zdecydować. Całkowity koszt inwestycji może wynieść nawet około 70 tysięcy złotych, dlatego przed dokonaniem wyboru warto zebrać wszelkie niezbędne do podjęcia optymalnej decyzji informacje.

Magazyn energii – co to jest i jak działa?

Magazyn energii jest urządzeniem, w którym zgromadzona zostaje nadwyżka bezemisyjnej energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Daje to możliwości jej późniejszego wykorzystania, zarówno w godzinach wieczornych, jak i w nocy. Dzięki temu zminimalizowane zostaje oddawanie oraz pobieranie energii z sieci. Magazyn energii umożliwia poprawę komfortu domowników poprzez zapewnienie im niezależności energetycznej oraz znacznego zmniejszenia rachunków za prąd. W celu podłączenia urządzenia z instalacją fotowoltaiczną należy wykorzystać do tego inwerter.

Wybierając instalacje fotowoltaiczne (Słowatycze) warto mieć na uwadze wszelkie korzyści, jakie niesie za sobą podjęta inwestycja. Jest ich mnóstwo, w wyniku czego coraz więcej osób decyduje się na montaż solarów z magazynem energii. To opłacalne rozwiązanie, które z czasem się zwróci, a dodatkowa możliwość w postaci dofinansowania, z pewnością przyspieszy cały proces.