Jakie drzwi przesuwne wybrać?

Szukając drzwi przesuwnych zacznij od wyboru ich typu. Dostępne w wersji naściennej lub ukrytej. Drzwi przesuwne naścienne montowane są na specjalnej szynie, która z kolei mocowana jest do ściany lub sufitu. Przewodnik jest łatwy w montażu i nie wymaga większych napraw. Z tego powodu jest to najczęstszy wybór w przypadku remontów już użytkowanych mieszkań. Mając wszystko przed sobą, możesz znaleźć slajdy w wielu różnych stylach i wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twojego wystroju. W ostatnich latach stały się bardzo popularne m.in. drewniane drzwi przesuwne doskonale sprawdzają się w minimalistycznych lub miejskich stylach. Drzwi przesuwne na poddasze łączą prostą konstrukcję z eleganckim wykończeniem szyn.

Jakie drzwi przesuwne do garderoby sprawdzą się najlepiej?

Urządzając mieszkanie, warto znaleźć miejsce na szafę – wymaga ona dodatkowej przestrzeni, ale jej obecność wiąże się z wieloma korzyściami. Pozwala ograniczyć ilość urządzeń w pomieszczeniu, zrezygnować z klasycznej szafy czy meblościanki, a w estetyczny sposób ukryć ubrania i inne akcesoria. Zapewnia również wygodę i prywatność podczas ubierania się czy wykańczania stylizacji. Nie bez powodu modele przesuwne są popularne wśród drzwi wewnętrznych. Cenione są nie tylko za elegancką estetykę, ale także za funkcjonalność i łatwość użytkowania. Co więcej, sprawdzają się nawet w pomieszczeniach o ograniczonej wielkości – unikają sytuacji, w których nie zmieściłoby się klasyczne skrzydło huśtawki: strychy, wąskie korytarze, małe sypialnie. Są ergonomiczne i często wykorzystywane jako ścianki działowe do oddzielenia pomieszczeń w schludny i dyskretny sposób. Dzięki różnorodności modeli i kolorów można dopasować drzwi przesuwne do dowolnej aranżacji, tworząc spójny projekt. Możesz wybrać produkty wykonane z różnych materiałów – drewna, metalu i szkła. Szukając idealnych drzwi do garderoby zobacz koniecznie https://www.drzwi-dabs.pl/oferta/drzwi-wewnetrzne/drzwi-przesuwne/.

Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe

Coraz większą popularnością cieszą się drzwi przesuwne dwuskrzydłowe. Ta popularność w projektowaniu architektonicznym wynika nie tylko z rustykalnej iskry, jaką zapewniają te podwójne drzwi przesuwne. Wynika to również z funkcjonalności i możliwości aranżacyjnych, jakie oferują. Chyba nie trzeba wspominać, że dodają one również zabawnego stylu i niezwykłej osobowości każdemu wnętrzu. Podwójne drzwi przesuwne można postawić na długich, regularnych torach. Poruszają się na boki niezależnie od siebie. To rozwiązanie doskonale sprawdza się, gdy znajduje się duży rowek i miejsce z boku na rozdzielenie skrzydeł. W takim przypadku drzwi przesuwają się po sobie i otwierają się na przeciwne strony. Możemy więc mieć jeden liść otwarty, a drugi zamknięty, a one w żaden sposób nie zależą od siebie.

Drzwi przesuwne, jakie wybrać podczas zakupów?

Jak wszyscy wiemy, do montażu naszych drzwi przesuwnych możemy wybrać naprawdę praktyczne systemy. Dlatego wystarczy, że odpowiednio zaplanujemy lokalizację, kolor, wzór, rodzaj i wielkość naszych drzwi. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup kompletnego zestawu. Znajdziemy tam wszystkie niezbędne mechanizmy, elementy łączące i mocujące, szyny, uchwyty oraz przejrzystą instrukcję montażu. Należy wspomnieć, że drzwi przesuwne chowane w ścianie najłatwiej jest zamontować przy ustawianiu ścianki działowej, więc jeśli jest taka możliwość to warto, to naprawdę może zaoszczędzić sporo czasu i energii. 

Zamki do drzwi przesuwnych

O ile możliwość zamontowania zamka na „normalnych” drzwiach jest oczywista, o tyle montaż zamka na drzwiach przesuwnych rodzi wiele pytań i wątpliwości. Czy na drzwiach przesuwnych można zamontować zamek? Możesz! Ponadto są skuteczne i designerskie, dzięki czemu dodają więcej smaku drzwiom. Zamki dzielimy na dwie grupy: zamki wpuszczane oraz haczyki montowane na krawędzi skrzydła drzwi. Jednak zamki nie poprawiają szczelności drzwi. Warto o tym pamiętać decydując się na ich montaż w łazience.