Czy można wypożyczyć auto bez karty kredytowej?

Polacy z roku na rok coraz więcej podróżują. Głównym powodem wyjazdów są oczywiście urlopy, w których to częstym kierunkiem są tak zwane „ciepłe kraje”. Od pewnego czasu obserwujemy jednak zwiększoną liczbę turystów, którzy lubują się w wyjazdach weekendowych, podczas których decydujemy się na zwiedzanie naszych rodzinnych stron. Choć samo słowo „podróżowanie” większości z nas kojarzy się właśnie z wypoczynkiem, to wśród nas są też osoby, które przez charakter swojej pracy zawodowej zmuszeni są do częstego przemieszania się i życia „na walizkach”.

Zmieniające się trendy oraz nasze własne przyzwyczajenia i zwyczaje starają się wykorzystać firmy, które tworzą usługi pasujące pod nowoczesny profil Polaka, który od siedzenia w domu wybiera aktywny wypoczynek. Doskonałym tego przykładem mogą być wypożyczalnie samochodów. Jeszcze kilka lat temu takie miejsca znajdowały się jedynie w większych miastach, często w niewielkiej odległości od dużych portów lotniczych, a ich klientami byli często zagraniczni turyści lub osoby podróżujące w interesach. Dziś z większym zaufaniem podchodzimy do wypożyczalni aut, odkrywamy ich zalety, a wzmożone zainteresowanie pożyczeniem auta wykorzystują właśnie właściciele tego typu przedsiębiorstw.

Efektem są oczywiście coraz to nowe punkty wypożyczalni, które dziś znajdują się w każdym większym mieście w Polsce. Dużą zaletą rosnącej popularności, jaką cieszą się wypożyczalnie, jest ich stale zmieniająca się oferta na samochody oraz zasady, na jakich można się o nie ubiegać. Efekt? Każdy zainteresowany – o różnym poziomie zamożności – znajdzie coś dla siebie. Z całą pewnością możemy więc napisać, że wypożyczalnie samochodów to usługa dostępna dla każdego! 

Jak wypożyczyć auto bez karty kredytowej? 

W powyższym akapicie wspomnieliśmy o zmieniających się zasadach, na podstawie których wypożyczalnie samochodowe oferują swoje auta dla klientów. Jedną z głównych nowości, na której wprowadzenie decyduje się dziś coraz więcej właścicieli wypożyczalni, jest zrezygnowanie z konieczności posiadania karty kredytowej, która służyła jako skuteczne i sprawdzone zabezpieczenie finansowe. Osoba oddająca w wypożyczenie pojazd miała po prostu pewność, że bank jest gwarantem płatności nie tylko za okres, w którym umawiamy się na korzystanie z pożyczonego auta, ale również za ewentualne uszkodzenia, do których mogło dojść podczas trwania umowy. Na szczęście dla wielu z tych osób, które nie posiadają karty kredytowej ze względu na brak zdolności lub po prostu nie chcą takowej zakładać, pojawiły się inne respektowane formy płatności. 

Jak wypożyczyć auto bez karty kredytowej? 

Płacąc gotówką lub wykonując tradycyjny przelew bankowy. Co więcej, w wielu wypożyczalniach respektowane są również karty debetowe, czyli takie, które do tradycyjnych rachunków w bankach otrzymują klienci. To rozwiązanie jest efektem zwiększonego zaufania do klientów – płatność nie jest bowiem gwarantowana przez bank – jak w przypadku karty kredytowej, gdzie po jej założeniu otwarta jest tak zwana „linia kredytowa” – a po prostu przez zwykłe zapewnienie wynajmującego auta (przykładowa oferta wypożyczalni dostępna tutaj – https://carforyou.com.pl/wypozyczalnia-samochodow-szczecinek/). Podane przykłady są więc nie tylko dowodem na to, że wypożyczenie auta bez karty kredytowej jest jak najbardziej możliwe, to jeszcze w pewnym stopniu tłumaczą one rosnącą popularność, omawianych w niniejszym tekście wypożyczalni samochodowych. Zwiększenie dostępu do oferty zachęciło po prostu Polaków do korzystania z niej.

Skoro wiesz już, jak wypożyczyć auto bez karty kredytowej na koniec warto wspomnieć jeszcze o odpowiednim doborze wypożyczalni, u której zdecydujemy się wypożyczyć samochód. Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą pieniądze, należy zawsze bardzo dokładnie czytać regulamin oferty oraz zwracać uwagę na ewentualne dodatkowe koszty: spóźnienie się z oddaniem auta, palenie w pojeździe mimo zakazu lub chociażby brak wysprzątania pojazdu podczas jego zwracania.