Jak efektownie urządzić salon? Praktyczne porady

Trendy wewnętrzne zmieniają się bardzo dynamicznie. Co sezon pojawiają się nowe trendy, odzwierciedlające nastroje społeczne, nasz styl życia i potrzeby. Jak będą wyglądały salony mody w najbliższych sezonach? Jakiego rodzaju mebli szukasz? Na jakie kolory i dodatki warto postawić? O jakich zasadach pamiętać?

Jak zaaranżować salon w 2022 roku?

W 2022 roku skupimy się na funkcjonalnych i komfortowych przestrzeniach. Co to oznacza w praktyce? Podział salonu na strefy stanie się bardzo ważny. W końcu w salonie nie tylko odpoczywamy po ciężkim dniu, ale dla wielu z nas jest to także miejsce pracy i spotkań rodzinnych. Odpowiednie zaplanowanie przestrzeni pomoże osiągnąć pożądany efekt. Pokoje możemy podzielić według mebli i koloru ścian. Każdy odcień może wyznaczyć odrębną przestrzeń w salonie. Z kolei wygodna, przestronna sofa pozwala w subtelny sposób oddzielić strefę wypoczynkową od tej służącej do spotkań z bliskimi. Jak określić miejsce pracy? W takim przypadku idealnie sprawdzi się np. ścianka działowa, która pozwala na stworzenie prywatnej przestrzeni biurowej. 

Jak urządzić salon – kolory i materiały

Salon można podzielić kolorami. Wybierz spośród 2-3 modnych kolorów, wybierz kilka różnych odcieni i wykorzystaj je do zdefiniowania obszarów pomieszczenia. W tej roli dobrze sprawdzą się stylowe murale, które przeżywają obecnie prawdziwy renesans. W naszym sklepie znajdziesz modele gładkie oraz okładziny gradientowe lub ozdobione odważnymi wzorami. Odkryciami tego sezonu są skandynawskie tapety, które idealnie komponują się z minimalistycznym klimatem.

Jeśli nie tapeta, to może drewniane listwy? Zdecydowanie nie mamy na myśli paneli bezpośrednio z czasów PRL-u. Mamy na myśli prostą wersję nowoczesnych paneli, świetnego materiału na lekkie ażurowe przegrody w salonie. Panele ścienne, bo o nich mowa, to jeden z najgorętszych produktów w branży wyposażenia wnętrz, znany ze swojej wszechobecności. Z powodzeniem można wyczarować niezwykłą dekorację ścienną za telewizorem w salonie, ale może też posłużyć jako stylowa przegroda między częścią biurową, wypoczynkową i rozrywkową. 

Jak umeblować salon – funkcjonalne meble

Nowoczesność to przede wszystkim prostota i funkcjonalność. Dlatego najpopularniejsze meble to meble systemowe, meblościanki czy meble modułowe, które można łączyć, dopasowywać i dobierać elementy potrzebne do konkretnej aranżacji. Zadziwiają kształty i materiały wykonania tych mebli, a dzięki nowoczesnej technologii są trwałe, odporne na zarysowania i wilgoć. Nowoczesny styl ma swoją definicję. Jej decydujące czynniki to otwartość na eksperymenty: forma i kolor. Nowoczesne meble w salonie nie powinny zajmować zbyt dużo miejsca, ale fajnie by było, gdyby przyciągały wzrok oryginalnym designem. Urządzając nowoczesny salon warto zwrócić uwagę na kreatywność, fantazje i nieszablonowe pomysły, zachowując odrobinę wyrafinowania. Salon powinien być przestronny, dlatego musi w nim dominować minimalizm, prostota i funkcjonalność – wystarczy dobrać odpowiednie meble. Niskie stoliki, minimalistyczne krzesła i półki nie przytłaczają aranżacji – są dziś bardzo popularne. Szukając mebli do salonu, koniecznie zobacz https://kbfmeble.pl/kategoria-produktu/rodzaje-mebli/witryny-i-regaly-rodzaje-mebli/.

Jak wyposażyć salon – modne dodatki

Salon to kluczowe miejsce w każdym domu i mieszkaniu, a układ salonu musi być dobrze zaplanowany. Inspirację dla jego sprzętu można znaleźć niemal wszędzie. Ważne jest, aby wybrany styl nie tylko idealnie pasował do warunków panujących w pomieszczeniu, ale przede wszystkim podkreślał styl życia domowników. Tylko w ten sposób salon może zostać przekształcony ze zwykłego pokoju w prawdziwe rodzinne sanktuarium. Dobór kolorystyki, mebli oraz odpowiednie oświetlenie to niewątpliwie bardzo ważne aspekty wyposażenia salonu. Jednak specyficzny klimat to przede wszystkim efekt idealnego dopasowania akcesoriów dekoracyjnych w salonie. Dodanie salonu przede wszystkim podkreśla styl aranżacji przestrzeni, odświeżając wnętrze i nadając mu osobowość i niepowtarzalny charakter.