Etui na telefon – Jakie wybrać?

Telefony spełniają dziś rolę przedłużenia umysłu każdego człowieka. Dla wielu stanowią możliwość kontaktu z innymi, której w innym wypadku by nie mieli. Jednocześnie spełniają tysiące innych funkcji, będąc już nieodłączną częścią życia. Rozwój technologii sprawił jednak, że urządzenia te są bardzo delikatne – nawet niewielki upadek grozi ich zniszczeniem. Właśnie dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiedniego etui. Które wybrać i dlaczego?

Etui – dlaczego jest tak ważne?

Wiele osób myśli głównie o tym, jak ozdobić etui na telefon. Niewielu jednak bierze pod uwagę główną funkcję tego produktu – czyli zwiększenie wytrzymałości smartfona. Ekrany dzisiejszych urządzeń, choć cechujące się wielofunkcyjnością i wysoką rozdzielczością, są bardzo delikatne. Mogą się połamać przy nawet najmniejszym z upadków, tracąc swoje właściwości. Etui wraz z innymi dodatkami, takimi jak szkło hartowane, pozwala na zmniejszenie prawdopodobieństwa nieszczęśliwych następstw takiego wypadku.

Nie można jednak zapominać o wartości czysto estetycznej każdego z etui. Ich wygląd pozwala wyrazić siebie, przez co personalizacja tych elementów jest dziś niezwykle popularna. Dziś każdy może ozdobić swoje etui dokładnie tak, jak tego pragnie, niezależnie od swojego pomysłu.

Warto wiedzieć, że zarówno możliwość ozdabiania, jak i sama wytrzymałość zależne są od rodzaju danego etui na telefon. Jak przedstawia się ta zależność?

Jaki rodzaj etui wybrać?

W dzisiejszym świecie smartfonów można spotkać się z różnymi rodzajami etui. Czym odróżniają się od siebie najpopularniejsze opcje i dlaczego warto je stosować?

  • Etui silikonowe – tutaj mowa przede wszystkim o typowych case’ach, które zakłada się na tylną część telefonów. Jest to najpopularniejsza opcja. Łączy w sobie świetną amortyzację przed upadkami, jednocześnie chroniąc przed zarysowaniami. Wartość, która jednak jest tutaj wyjątkowa, leży w możliwości personalizacji. Silikonowe case’y można ozdabiać tak, jak się tego pragnie.
  • Etui skórzane – tutaj zaliczają się wszelkiego rodzaju kabury i wsuwki. Pozwalają na zdecydowanie lepszą ochronę przed zarysowaniami, chroniąc jednocześnie ekran. Skórzane etui na telefon może gorzej radzić sobie z upadkami, gdyż posiada mniejszy stopień amortyzacji. Nadaje się jednak dla każdego, kto pracuje w miejscach, gdzie o wypadek nietrudno – na przykład na budowach.
  • Etui aluminiowe – choć rzadko używane, opcje aluminiowe odznaczają się świetną ochroną przed zarysowaniami i wgnieceniami. Nie radzą sobie jednak dobrze z upadkami, gdyż nie amortyzują ich. Patrząc z perspektywy estetyki, nadają całości bardzo interesujący i elegancki wygląd.

Oczywiście, istnieją również inne opcje, jednak są mniej popularne. Wiele osób zastanawia się, który model wybrać. Dla rozwiązania tego konfliktu można zajrzeć na stronę http://sklepy.info.pl/etui-skorzane-czy-silikonowe-ktore-wybrac/, gdzie temat został dokładnie opracowany.

Ozdabianie telefonu – jak to robić?

Wiele osób zastanawia się, jak ozdobić etui na telefon. To zadanie jest zarówno banalnie proste, jak i niezwykle trudne. Wydawałoby się, że wystarczy wybrać po prostu to, co Ci się podoba, prawda? Można tak postąpić, jednak warto też pomyśleć o innych sprawach, jak:

  • przeznaczenie telefonu – case do telefonu służbowego będzie się zdecydowanie różnił od tego, który możesz posiadać poza pracą. W tym wypadku warto postawić na stonowane opcje, gdyż będą się wydawać dużo bardziej profesjonalne. Tutaj też często lepiej sprawdzą się zamykane etui, które wprowadzają dodatkową dozę elegancji;
  • łatwość czyszczenia – im jaśniejsze kolory, tym łatwiej będzie o zabrudzenie etui, czego nikt nie chce. Ich czyszczenie często jest dość trudne, przez co warto stawiać na ciemniejsze modele.

We wszystkim trzeba pamiętać, że etui musi zostać przede wszystkim dobrze dobrane do posiadanego modelu smartfona. Niewielkie zmiany mogą doprowadzić do tego, że telefon nie będzie odpowiednio chroniony. Jeśli pragniesz wysokiej jakości spersonalizowanych grafik, warto postawić na kreatory etui, które można za darmo znaleźć na Internecie.