Rękawiczki jednorazowe – jakie wybrać?
Rękawiczki jednorazowe wykorzystywane są przez kosmetyczki, makijażystki, dentystów czy tatuażystów. Co więcej, świetne sprawdzają się także w pracach domowych. Zapewniają ochronę przed substancjami chemicznymi, a także zanieczyszczeniami. Niełatwo jest jednak dobrać odpowiednią parę. Sprawdź, jakimi kryteriami należy się kierować oraz dowiedz się, jakie rękawiczki jednorazowe wybrać, aby maksymalnie spełniły potrzeby użytkownika.
Jakie wyróżnia się rodzaje rękawiczek jednorazowych?
W sklepach znajdziesz różne rodzaje rękawiczek jednorazowych. Mogą to być modele ochronne z lateksu, nitrylu lub winylu. Duży wybór tego typu profesjonalnych produktów znajdziesz na stronie internetowej: https://madens.pl/oferta/rekawiczki-jednorazowe/. Istnieją też rękawiczki jednorazowe foliowe, które wykorzystywane są przede wszystkim w sklepach spożywczych w trakcie pakowania żywności.
Rękawiczki jednorazowe – jakie wybrać, czyli co warto wiedzieć o parach z lateksu?
Dużą popularnością wśród użytkowników cieszą się rękawiczki ochronne z lateksu, czyli z naturalnego kauczuku. Ten materiał jest elastyczny, dlatego zapewnia bardzo duży komfort noszenia. Co więcej, wśród zalet wymienia się to, że bardzo dobrze dopasowuje się do dłoni. Cechą charakterystyczną rękawiczek wykonanych z tego tworzywa jest też ogromna wytrzymałość. Jednakże lateks może w pewnych przypadkach prowadzić do reakcji alergicznych. Dlatego osoby, które wykazują takie predyspozycje, mają zastępstwo w postaci rękawiczek z nitrylu czy winylu.
Podstawowe informacje dotyczące rękawiczek ochronnych wykonanych z nitrylu
Alternatywą dla rękawiczek lateksowych są te wykonane z nitrylu. To kauczuk, który otrzymuje się w sposób syntetyczny. Zatem takie pary nie przyczyniają się do powstawania reakcji alergicznych. Co więcej, lepiej chronią przed kwasami, rozpuszczalnikami czy olejami. Stosowane są przez kosmetyczki, stomatologów, a także chirurgów. Rękawiczki tego typu bardzo dobrze dostosowują się do dłoni.
Co warto wiedzieć na temat rękawiczek ochronnych z winylu?
Można także zdecydować się na rękawiczki ochronne z winylu. Do produkcji takich egzemplarzy wykorzystuje się polichlorek winylu. Tworzywo to określane jest mianem PCV lub PVC. To materiał mniej elastyczny niż wyżej wymienione. Dlatego w tego typu rękawiczkach może być trudniej realizować pewne zadania. Natomiast z drugiej strony wyróżniają się ogromną odpornością na tłuszcze i substancje chemiczne. Niestety, łatwo w tym przypadku o uszkodzenie lub rozdarcie tworzywa. Dlatego rękawiczki z winylu stosowane są raczej w trakcie wykonywania prac domowych, a nie w profesjonalnych gabinetach zabiegowych.
Kilka słów o rękawiczkach ochronnych foliowych
W ofercie rynkowej dostępne są również rękawiczki ochronne foliowe. One z kolei nadają się do prac w placówkach gastronomicznych. Co więcej, można je znaleźć także w supermarketach i innych sklepach spożywczych. Zazwyczaj przeznaczone są do pakowania pieczywa bądź owoców oraz warzyw.
Rękawiczki jednorazowe – jakie wybrać?
Wybór zależy od tego, do czego potrzebujesz rękawiczek, ponieważ każde z wymienionych mają swoje zalety. Przed wirusami i bakteriami zdecydowanie najlepiej zabezpieczają te zrobione z lateksu. Jednakże nie każda osoba może ich używać ze względu na możliwość wystąpienia alergii. Dlatego w takich okolicznościach z pomocą przychodzą rękawiczki jednorazowe wykonane z nitrylu.
Jak wybrać dobre rękawiczki ochronne?
Odpowiednie rękawiczki ochronne jednorazowe to nie tylko kwestia materiału, z którego zostały wykonane. Po pierwsze, muszą być właściwie dopasowane pod względem rozmiaru. Dzięki temu nie będą się zsuwać. Co więcej, sprawdź także, czy mają odpowiednie atesty i certyfikaty. Muszą również gwarantować komfort podczas pracy.
Z kolei mniejsze znaczenie mają kolor i wzór, ale nie oznacza to, że nie należy do tego przywiązywać żadnej wagi. Istotne jest to, aby w wybranej parze czuć się dobrze, a zarazem skutecznie zabezpieczyć dłonie przed czynnikami zewnętrznymi. Odpowiednio dobrane jednorazowe rękawiczki zapewnią Ci właściwą ochronę, a także wygodę.