Lifting pochwy – jakie korzyści?

Lifting pochwy przy pomocy lasera, znany jest też pod nazwą: laserowe obkurczenie pochwy. To nieinwazyjny i bezpieczny zabieg ginekologii estetycznej. Wybierają go najczęściej pacjentki, którym doskwiera zespół rozluźnienia pochwy.

Lifting pochwy — Katowice. Na czym polega zabieg?

Duża ilość porodów, urazy albo nawet zaburzenia hormonalne skutkują rozluźnieniem tkanek pochwy. Na szczęście problem zbyt szerokiej i luźnej pochwy można rozwiązać przy pomocy laserowej rewitalizacji pochwy, który jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej. Może też występować pona nazwą laserowego obkurczania pochwy. Metoda ta jest nieinwazyjna i bezbolesna.

W trakcie zabiegu wprowadzana jest do wnętrza pochwy głowica lasera. Umożliwia on podgrzanie tkanek, które znajdują się u wejścia pochwy oraz w obrębie jej kanału. Wysoka temperatura lasera sprawia, że kolagen się kurczy. Ścianki stają się napięte i elastyczne. Dochodzi wtedy do nieablacyjnego napięcia, a także obkurczenia pochwy. Metodę tę nazywa się też oddziaływaniem foto termicznym. Czas trwania zabiegu to najwyżej 30 min. Po upływie tego czasu pacjentka może wrócić do domu. Obkurczanie pochwy laserem nie wiąże się z koniecznością zastosowania znieczulenia miejscowego.

Lifting pochwy Katowice — nowoczesna medycyna estetyczna?

Zabiegi liftingu pochwy, czyli laserowej rewitalizacji dedykuje się dla pacjentek w wieku dojrzałym. Korzystają z niego też jednak kobiety borykające się z problemem nadmiernego rozluźnienia pochwy w młodym wieku lub coraz bardziej powszechnego wysiłkowego nietrzymania moczu. Luźna pochwa to często wynik przebytego porodu lub nawet kilku porodów, urazu fizycznego albo naturalnego, fizjologicznego starzenia się całego ciała. Rozluźnienie pochwy może też wiązać się z towarzyszącymi objawami. Należą do nich: suchość błony śluzowej, swędzenie lub towarzyszący ból.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu często jest konsekwencją porodu, wrodzonych wad lub zmian hormonalnych zachodzących u danej kobiety. Za sprawą zabiegu liftingu pochwy, możemy osiągnąć wiele korzyści. Często powodem poddania się zabiegowi jest zwiększenie jakości zbliżeń płciowych, czy też poprawa jędrności i elastyczności miejsc intymnych. Lifting pochwy daje bardzo zadowalające efekty i co najważniejsze – szybko zauważalne.

Czy lifting pochwy przy pomocy laserowej rewitalizacji ma jakieś przeciwskazania?

Rewitalizacja pochwy należy do zabiegów bezinwazyjnych. Występują jednak pewne przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Z metody laserowego obkurczania pochwy nie powinny być przeprowadzane, gdy kobieta aktualnie jest w ciąży albo w dniu przeprowadzania zabiegu miesiączkuje. Kolejnym przeciwwskazaniem jest nowotwór, występująca infekcja intymna, nieleczona cukrzyca, epilepsja i choroby autoimmunologiczne dotyczące tkanki łącznej. Kobieta nie powinna być też w trakcie terapii środkami farmaceutycznymi obniżającymi krzepliwość krwi. To samo dotyczy nieprawidłowości cytologicznych.