Koraliki – biżuteria dla kobiet w różnym wieku

Na opakowaniach niektórych gier widzimy czasem napis, że nadają się one „dla dzieci w wieku od lat trzech do 103”. Choć informacja ta jest często trochę na wyrost i bardziej stanowi trik reklamowy, to jest wiele rzeczy, które sprawiają radość osobom w praktycznie każdym wieku. Przykładem może tu być biżuteria, stanowiąca jeden z najbardziej oczekiwanych prezentów dla kobiet niezależnie od ich wieku. Prezenty te kupują jednak na ogół osoby, które nie do końca wiedzą, czego mogą oczekiwać osoby obdarowywane. Spójrzmy więc na kilka sugestii w kwestii: jaka biżuteria będzie dobrym prezentem dla kobiet w różnym wieku.

Prezenty dla najmłodszych dam

Wiele dziewczynek już od najmłodszych lat ma przebite uszy oraz nosi w nich kolczyki, jednak jeżeli chcemy takimi kolczykami obdarować malucha – bardzo dokładnie skonsultujmy to wcześniej z jego rodzicami. O ile bowiem w przypadku biżuterii dla dorosłych kobiet problemem jest czasem trafienie w gust tak, by były one zadowolone z prezentu, to tutaj zadanie jest podwójnie trudne, gdyż prezent musi spodobać się zarówno najmłodszej obdarowanej, jak i jej rodzicom. Dla dziewczynek trochę starszych, powiedzmy w wieku przedszkolnym, świetnym wyborem są różnego rodzaju bransoletki. Nie muszą to zresztą być (a wręcz nie powinny), prezenty drogie i wykonane z tradycyjnych surowców biżuteryjnych. Dziecko równie mocno będzie się cieszyło z prostej, plastikowej biżuterii wykonanej z koralików. Jest to istotne tym bardziej, że w codziennych, dość intensywnych zabawach, prawdopodobieństwo uszkodzenia prezentu jest bardzo wysokie.

Coś dla nastolatek

Tu już trzeba bardziej uważnie przyjrzeć się temu, co jest obecnie modne, a także zwrócić uwagę na styl, jaki wybrała nastolatka. Jeżeli więc chcemy kupić jakieś gotowy element biżuterii, to raczej nie planujmy żadnej niespodzianki, gdyż ryzyko nietrafienia w oczekiwania osoby obdarowanej jest bardzo wysokie. Dobrym pomysłem może być natomiast zestaw do własnoręcznego produkowania biżuterii. Składa się on z ogromnej ilości elementów, wśród których prym wiodą różnokolorowe koraliki, zapięcia, żyłki, rzemyki etc. Mając taki zestaw, nastolatka będzie mogła przygotować coś zgodnego ze swoim gustem, a my będziemy pewni, że nasz prezent nie wyląduje na dnie szuflady.

Podarunek dla dorosłych kobiet

Jeżeli planujemy prezent dla bliskiej osoby, na przykład żony, to chyba dysponujemy wystarczającą wiedzą w kwestii tego co jej się podoba. Powinniśmy jednak wziąć też pod uwagę różne inne kryteria jak choćby okazję, w związku z którą przygotowany jest prezent lub też porę roku. Jeśli bowiem mamy lato i wybieramy się na wakacje nad morzem, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie prosta i radosna biżuteria wykonana z koralików, niż delikatne i subtelne złote lub srebrne łańcuszki oraz inne tego typu produkty.

Tak naprawdę jednak liczy się pamięć i gest, nawet więc jeśli nie do końca dopasujemy się do oczekiwań osoby obdarowanej, to i tak z dużym prawdopodobieństwem doceni ona nasze dobre intencje i będzie zakładała podarunek choćby specjalnie dla nas.

Dziękujemy portalowi Ekorale.pl za współpracę merytoryczną.