Jakie prezerwatywy wybrać?

Na naszym rynku jest bardzo wiele różnorodnych prezerwatyw, dlatego też wybranie tych najlepszych może być naprawdę trudnym zadaniem. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że rozmiar prezerwatywy zawsze dobierać trzeba do rozmiaru członka. Źle dobrana prezerwatywa może się zsuwać podczas stosunku albo powodować nieprzyjemny ucisk, który może doprowadzić nawet do pęknięcia. Dobrze dobrany rozmiar to wygoda podczas stosunku i oczywiście bezpieczeństwo antykoncepcji.

Jaki rozmiar prezerwatywy wybrać?

Aby dobrać odpowiednią prezerwatywę należy dokładnie zmierzyć obwód swojego penisa w wzwodzie. W dzisiejszych czasach najpopularniejsze i najczęściej wybierane są prezerwatywy 53 mm. Rozmiar ten powinni wybrać Panowie, których obwód penisa wynosi 11-11,5 cm. Największe prezerwatywy dostępne na rynku posiadają szerokość 69 mm (14-15cm obwód penisa).

Prążki w prezerwatywach

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się prezerwatywy z prążkami, które stymulują odpowiednie obszary ciała i znacząco powiększają doznania erotyczne. Dzięki swojej oryginalnej strukturze prezerwatywy z prążkami są bardzo podobne do gadżetów erotycznych i co najważniejsze równie ekscytujące. Specjalne wypustki i prążki mogą występować w wielu konfiguracjach. Każdy kto chce zwiększyć przyjemność z stosunku powinien jak najszybciej sprawdzić prezerwatywy tego typu.

Smakowe prezerwatywy

W wielu sklepach można kupić także smakowe prezerwatywy, które są doskonałą propozycją dla wszystkich kochanków lubiących seks oralny. Kondony mogą być nasączone aromatem truskawek, pomarańczy, jabłek, bananów i wielu innych owoców, dzięki czemu seks smakować będzie jeszcze lepiej.

Prezerwatywy dla kobiet

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale istnieją także prezerwatywy dla kobiet (femidom). Prezerwatywy tego typu w całości wykonane są z poliuretanu, mają około 17cm długości i z obu stron zakończone są specjalnymi pierścieniami. Wejściowy pierścień ma średnicę 7cm i odpowiedzialny jest za ochronę sromu oraz okolic męskich narządów płciowych przed ewentualnym zakażeniem chorobą weneryczną. Drugi pierścień ma z kolei 6cm i jego zadaniem jest umiejscowienie prezerwatywy w pochwie. Pierścień wejściowy zabezpiecza także przesuwanie się prezerwatywy w czasie stosunku.

Odpowiedni środek nawilżający

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie prezerwatywy posiadają środek nawilżający, który nie tylko zabezpiecza przed pęknięciem i rozerwaniem, ale również zapewnia odpowiedni poślizg podczas stosunku. Nowością na rynku są prezerwatywy pokryte specjalnym żelem chłodzącym, który zapewnia niezwykłe doznania.

Prezerwatywy bez lateksu

Warto wspomnieć również i o tym, że wielu mężczyzn ma uczulenie na lateks, dlatego też nie może skorzystać z dobrodziejstwa zwykłych prezerwatyw. Lateks u wielu osób powoduje także uczucie sztuczności i co najgorsze może być przyczyną obniżenie popędu seksualnego. Rozwiązaniem tego problemu są oczywiście prezerwatywy bez lateksu, które są bardzo miękkie i mają zbliżoną w dotyku do skóry powierzchnię.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na Crazydreams.pl