Jak sprawnie przejść przez proces przeprowadzki mieszkania?

Przeprowadzamy się z różnych powodów. Wpływ na to może mieć na przykład:

  • podwyższenie standardu życia. W takim przypadku przenosimy się na przykład bliżej centrum lub po prostu do bardziej prestiżowej lokalizacji;
  • kiepska sytuacja finansowa. Okres pandemii sprawił, że wiele osób utraciło swoje dotychczasowe miejsca pracy. Dodając do tego rosnącą inflację oraz na przykład ceny paliw, sytuacja finansowa wielu rodzin w Polsce jest bardzo zła. Z tego powodu podejmowana zostaje decyzja o przeprowadzce do miejsca z niższym czynszem;
  • rozpoczęcie studiów. Wielu z nas marzy o studiowaniu na prestiżowych uczelniach takich jak Uniwersytet Warszawski czy Jagielloński. Oczywiście studiowanie w trybie dziennym wymusza na młodych osobach przeprowadzkę do wielkiego miasta. 

Jak sprawnie przejść przez proces przeprowadzki mieszkania?

Niestety, przeprowadzka zwykle kojarzy się ze stresem i bałaganem. Zastanawiasz się, jak zorganizować przeprowadzkę, aby przebiegła szybko i skutecznie?

Po pierwsze, zadbaj o kwestię prawną i dokumentację. Sprawdź warunki obecnej umowy najmu i złóż wypowiedzenie. 

Po drugie, zaplanuj datę przeprowadzki do nowej lokalizacji. Powinieneś do tego czasu wykorzystać większość jedzenia z lodówki, ponieważ przewożenie żywności często nie ma żadnego sensu, a poza tym może się zwyczajnie popsuć. 

Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji, czy przeprowadzasz się na własną rękę, czy korzystasz z usług profesjonalnej firmy. Zaletą pierwszego rozwiązania jest niższy koszt. Jednak przy skorzystaniu z usług firmy przeprowadzkowej zyskujesz pewność, że wszystkie delikatne rzeczy zostały odpowiednio zabezpieczone i nie musisz się również martwić o ich transport. 

Jeżeli zdecydowałeś, że swój dobytek zapakujesz własnoręcznie, powinieneś kupić kartony oraz folię bąbelkową. Kartony o różnej wielkości pomogą Ci spakować i posortować na przykład ubrania czy książki. Folia bąbelkowa zabezpieczy z kolei delikatne rzeczy, takie jak szklanki lub porcelana. Pamiętaj o odpowiednim podpisaniu kartonów, żeby proces ich rozpakowania w nowym miejscu przebiegał sprawniej. 

Przeprowadzka mieszkania — Warszawa

Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować transport przeprowadzki Twojego mieszkania w Warszawie? Możesz w tym celu skorzystać z opcji wynajmu samochodu typu bus. Zawiera on nie tylko dużo miejsca, ale również bardzo obszerną przestrzeń załadunkową. W takim przypadku będziesz mógł przetransportować nawet meble większych gabarytów. 

Przeprowadzka mieszkania w Warszawie do nowego mieszkania powinna być ekscytująca do ostatniej chwili. Wbrew powszechnej opinii cały ten proces może przebiegać naprawdę spokojnie i w miłej atmosferze. Kluczem do tego jest odpowiednie zaplanowanie całego procesu krok po kroku i trzymanie się tego planu do samego końca. Pamiętaj, przeprowadzki mieszkania łącznie ze spakowaniem rzeczy, transportem i rozpakowaniem nie da się przeprowadzić w ciągu godziny. W związku z tym najlepiej, jeśli rozłożysz poszczególne zadania stopniowo.