Feromony zapachem pożądania

Erotyka kojarzy się chyba każdemu z seksem, a feromony z uwodzeniem. Już od setek lat kobiety stosowały różnego typu triki, dzięki którym wabiły swoich kochanków. Jednym z nich były zapachy. Niektóre z nich są w stanie pobudzić nas seksualnie. Osoba skropiona feromonami wydaje się być w naszych oczach bardziej atrakcyjna. Mężczyźni stosujący feromony postrzegani są za osobników bardziej męskich, a panie jako bardziej kobiece. Tak więc nie tylko wygląd zewnętrzny wpływa na to, czy ktoś nam się spodoba, ale również wydzielane przez niego feromony. Jak tak naprawdę działają feromony?

Feromony zapachem pożądania

Z całą pewnością za pomocą pewnych zapachów można rozbudzić pożądanie. Przykładowo zapach lukrecji jest w stanie zwiększyć aż o kilka procent ukrwienie pochwy. Zapachy nie działają więc jedynie na umysł, ale również na ciało. Wiele osób słyszało już chyba termin feromony, jednak nie każdy wie, że nie posiadają one swojego charakterystycznego zapachu i działają one na nas podprogowo. W większości przypadków nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że znajdujemy się akurat pod działaniem feromonów wydzielanych przez druga osobę. Chociaż kortyzol kojarzony jest z hormonem stresu, to jednak wywołuje on również podniecenie seksualne. W męskim pocie znajdują się feromony, dlatego też kobiety wystawione na jego działanie, odczuwają większe podniecenie.

Kolejną ciekawostką jest to, że dzięki feromonom możliwe jest wyczucie osób należących do rodziny. Okazuje się bowiem, że tylko obce nuty zapachowe wydają się kobietom atrakcyjne. Ponadto feromony są sygnałem zachęcającym do prokreacji. Te naturalnie związki występują w pocie, śluzie i innych wydzielinach, wysyłając sygnały o gotowości seksualnej i przyciągają osobniki płci przeciwnej.

Wpływ feromonów na życie codzienne

Feromony wykorzystywane są zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Za ich pomocą panią łatwiej jest uwieść kochanka, a mężczyźnie poderwać kobietę. Często wykorzystuje się je w klubach i barach w celu wzbudzenia zainteresowania płcią przeciwną. Kobiety stosujące perfumy z naturalnymi feromonami wydają się być bardziej atrakcyjne, a mężczyźni przystojniejsi i bardziej intrygujący. Pod wpływem męskich hormonów płeć piękna staje się bardziej otwarta i chętna do nawiązania kontaktu. Feromony wykorzystuje się także do poprawienia relacji damsko-męskich. Dzięki nim bowiem można pozytywnie wpłynąć na otoczenie, a więc są one bardzo przydatne w życiu codziennym. Sięga się po nie również w biznesie, w celu wzbudzania zaufania, szacunku i uległości. Biznesmeni stosujący feromony mogą liczyć na łatwiejsze nawiązywanie kontaktów oraz otwartość na współpracę z drugą osobą. Okazują się one być pomocne również podczas pospisywania umów oraz w celu zwiększenia sprzedaży oferowanych produktów.

Chociaż każdy z nas wydziela feromony, to ich zapach jest tłumiony przez częste kąpiele i stosowanie kosmetyków. Można jednak zwiększyć ich skuteczność, sięgając po perfumy z naturalnymi feromonami. Bardzo ważne jest jednak to, aby pochodziły one ze sprawdzonego źródła i posiadały duże stężenie feromonów.

Portal Erotic-med.pl wsparł nas merytorycznie.