Akcesoria dla szczeniaków – czego będzie potrzebować twój czworonożny przyjaciel?

Szczeniaczki są słodkie i nie sposób jest ich okiełznać. Są wręcz wszędzie i ciągle chcą się bawić. Trzeba pamiętać jednak o tym, że posiadanie psa wiąże się także z licznymi obowiązkami, szczególnie w przypadku szczeniaka poznającego dopiero świat. Wymaga on zapewnienia mu różnych doświadczeń i bodźców, aby mógł się prawidłowo rozwijać. Z całą pewnością warto odwiedzić sklep zoologiczny i wyposażyć się w niezbędne akcesoria. Co zatem powinno znaleźć się w wyprawce dla młodego psiaka?

Akcesoria dla szczeniaków – czego będzie potrzebować twój czworonożny przyjaciel?

Podawanie jedzenia psu na talerzu mija się z celem. Konieczny jest zatem zakup miski. Potrzebne będą dwie – jedna do jedzenia a druga do wody. Najlepiej od razu postawić na wytrzymały model, czyli odporny na gryzące wszystko co się da zęby psiaka. Dodatkowo miska powinna być antypoślizgowa i dostosowana do potrzeb psiaka. Inne potrzeby będzie miał przedstawiciele psów dużej rasy niż piesek miniaturka. Jeśli chodzi o materiał, z którego została wykonana miska, to uniwersalne są metalowe. Można także zdecydować się na zakup ceramicznej miski. W przypadku psów dużych ras zaleca się kupić miskę z regulowanym stojakiem, dzięki czemu posłuży mu ona przez długi czas. Konieczne jest również zapewnienie pupilowi miejsca do spania. Przychodzi zatem czas na zakup legowiska. Z całą pewnością powinno ono być miękkie. Jeśli szczeniak nie będzie miał zapewnionego wygodnego miejsca do spania, zacznie sam szukać sobie lepszego i może skończyć na naszym łóżku. Warto wobec tego dokupić jeszcze miękki kocyk i włożyć go do legowiska. Powinno być ono oczywiście dopasowane do rozmiarów zwierzęcia.

Szkolenie psa warto zacząć już od najmłodszych lat jego życia. Warto zatem już na początku wyposażyć się w akcesoria treningowe. Wyrobienie dobrych nawyków u szczeniąt zaowocuje w jego późniejszych latach życia. Przydatnymi narzędziami treningowymi są killer i target oraz linka treningowa. Wybór jest oczywiście znacznie większy, wystarczy wejść do sklepu zoologicznego czy też zapoznać się z ofertą sklepów internetowych mających w asortymencie różnego typu gadżety dla psów.

Co jeszcze będzie potrzebne?

Mając psa, nie obejdzie się bez obroży i smyczy. No chyba, że ktoś nie planuje spacerów ze swoim pupilem. Inną opcją są szelki, które wydają się być lepszym rozwiązaniem w przypadku szczeniaka. Należy zwrócić uwagę na to, aby akcesoria te były regulowane, co pozwoli dopasowywać rozmiar do zmieniającej się wielkości pupila. Zaleca się także zakup identyfikatora, dzięki któremu łatwiej będzie znaleźć psa w razie jego zagubienia. Bardzo ważne podczas wybierania smyczy dla szczeniaka jest to, aby na początek nie kupować zbyt długiej. Najpierw warto wyrobić mu prawidłowe nawyki, a dopiero później dać więcej swobody podczas spacerów. Potrzebne będą także akcesoria do higieny i pielęgnacji w postaci szczotki, trymera, grzebienia, szamponu, ciążków do pazurów. Nie obejdzie się także bez zabawek i gryzaków typu piłeczki i piszczałki.

Portal Glonojad.pl wsparł nas merytorycznie.